Dziekanatowa
6. Ogólnopolskie Forum Dziekanatów

Zapraszamy na 6. Ogólnopolskie Forum Dziekanatów, które odbędzie się 12-13 grudnia 2022 r. Od dwóch lat kultywujemy tradycję spotkań zdalnych w ramach ogólnopolskiego Forum, aby umożliwić udział dużej liczbie osób (choć pamiętamy czasy, gdy w Forum stacjonarnie udział brało pół tysiąca uczestników, którzy ledwie mieścili się na dole Auli Głównej SGH).
Tegoroczne Forum organizuje nasze Stowarzyszenie z Akademią Leona Koźmińskiego oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Przez dwa dni przedstawiciele najważniejszych instytucji odpowiadających za sprawy szkolnictwa wyższego oraz praktycy znający najpilniejsze i najnowocześniejsze rozwiązania będą się z Państwem dzielić swoją wiedzą, planami i doświadczeniem. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zorganizować dla Państwa tak duże wydarzenie. W tegorocznej edycji będzie także coś ciekawego dla osób zajmujących się innymi procesami administracyjnymi na uczelniach niż obsługa toku studiów, a zwłaszcza z działów zajmujących się współpracą międzynarodową, parametryzacją, nauką oraz projektami.
Nad ostatnimi szczegółami programu jeszcze pracujemy, natomiast już teraz możemy zarysować jego ramy, tak aby Państwo z kolei mogli z czystym sumieniem i przekonani dokonać rejestracji ?
12 grudnia (poniedziałek)
- 10:00-11:00: Otwarcie Forum
- p. Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Szef Centrum GovTech.
- prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego
- dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, Rektor Szkoły Głównej Handlowej
- 11:00-12:00: wystąpienie p. Marcina Czai – dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
Wystąpienie będzie składało się z dwóch części – pierwsza dotyczyć będzie spraw studentów ukraińskich studiujących na polskich uczelniach, a druga to tradycyjne 100 pytań do…
- [przerwa]
- 12:15-13:00: wystąpienie p. Michała Przymusińskiego – Zastępcy Dyrektora ds. Cyfryzacji Nauki i Edukacji w Instytucie Badań Edukacyjnych, które będzie poświęcone m.in. e-dyplomom
- 13:00-13:45: wystąpienie p. Marka Michajłowicza – Zastępcy Dyrektora ds.rozwoju oprogramowania OPI
- [przerwa]
- 14:15-15:45: trzy wystąpienia poświęcone sprawom pracowników administracyjnych uczelni przygotowane przez członkinie naszego Stowarzyszenia:
- „Nauczyciele akademiccy i administracja uczelni – wzajemne postrzeganie": Maria Cywińska i dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska omówią wyniki badania dotyczącego wzajemnego postrzegania NA i NNA (zostały one póki co spisane w publikacji wyd. Routledge)
- następnie ten sam duet z zespołem przedstawi skróconą wersję raportu z badania dotyczącego pracy zdalnej „Blaski i cienie pracy zdalnej i hybrydowej na uczelniach – raport z badania" (nadal zapraszamy do udziału w tym badaniu – odpowiedzi przyjmujemy do 15/11)
- a na koniec Anna Mielczarek-Taica opowie o wynikach badania zrealizowanego w ramach kierowanego przez nią projektu „Niewidoczni, niebędący, niezbędni…”. Wystąpienie ma tytuł: „Szkolenia a motywacja pracowników administracji – wstępne wyniki badań w ramach projektu Dialog„.
13 grudnia (wtorek)
- 10:00-10:45: otwarcie II dnia Forum przez p. Łukasza Wawra, Zastępcę Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Nauki i Edukacji
prowadzenie: Dariusz Wronikowski i dr Justyna Jaskólska, koordynatorzy Sekcji Informatycznej - 10:45-11:15: Polskie uczelnie w sieci EWP (Erasmus Without Paper) – dr Janina Mincer-Daszkiewicz MUCI (Międzyuniwersyteckie Centrum Informatyzacji)
- [przerwa]
- 11:30-12:45: panel o EZD, w którym wystąpią:
- p. Magdalena Sawicka – Zastępca Dyrektora (NASK)
- p. Hanna Kwiatkowska (Centrum Obiegu Dokumentów Politechniki Gdańskiej)
- 12:30-13:00: Europejska karta studenta – p. Marek Gosławski (Politechnika Poznańska)
- 13:00-13:45: POLon w praktyce – p. Maja Odolińska i Zespół wspierający proces odpowiadania na pytania: Marta Niemczyk, Łukasz Błaszczyk, Maria Bylina, Iwona Kucharska, Barbara Gwiazda, Krzysztof Stojek, Sebastian Fijałkowski, Małgorzata Wartacz.
- [przerwa]
- 14:15-14:45: Elektroniczny obieg korespondencji na przykładzie eZaświadczeń i eDecyzji – Akademia Leona Koźmińskiego
- 14:45-15:15: CRM@SGH – wyższy poziom zarządzania relacjami z interesariuszami – Artur Stankiewicz (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
- 15:15-15:45: e-Teczka studenta – Bartosz Stępień (Instytut Badań i Komercjalizacji WSB-NLU)
Pełny Program opublikujemy jak tylko będziemy mieli potwierdzenie od pozostałych uczestników, tymczasem…
Zapraszamy do rejestracji i do zobaczenia w grudniu!